"Divan je kićeni Srijem"

Poznata manifestacija "Divan je kićeni Srijem" koja se tradicionalno održava  u Nijemcima, okuplja Hrvate s jedne i druge strane Srijema, pa i šire. Manifestacijom se želi na pravi način kroz raznovrstan program prezentirati bogatstvo Općine Nijemci ali i Vukovarsko-srijemske županije.  To je manifestacija koja njeguje tradicijsku kulturu, folklorno naslijeđe i identitet zapadnog Srijema od dječjih folklornih društava, večeri tamburaške glazbe, sajma, sve do dobre domaće hrane i pića. U sve dane trajanja manifestacije, svi posjetitelji moći će također ploviti po Bosutu, razgledati izložbu, te će imati priliku uživati u mnogobrojnim nastupima Tamburaških sastava kao što su: Šil dil daj, Patria, Kristali, Slavonci, Sremci, Tambura bend, Mala noćna muzika, kao i u nastupu Stjepana Jeršeka-Štefa, Ivice Brandibura. U sklopu manifestacije održati će se i nastupi brojnih  KUD-ova iz naše županije ali i izvan nje,  nezaobilazni nogometni turniri, turističko gospodarski sajam, svečani mimohod vatrogasaca koji sadrži pokaznu vježbu, svečanu sjednicu i podjelu priznanja, Sajam pčelarskih proizvoda i opreme, natjecanje u gađanju pokretnih meta, sveta misa za sudionike u programu, modna revija, maraton utrka čamaca, sajam cvijeća i dr. Organizator je Turistička zajednica Općine Nijemci. Manifestacijom „ Divan je kićeni Srijem kao što smo već naveli, prenosimo bogat program, te svi koji su u mogućnosti, dobrodošli su u Nijemce!