POSTAVLJENA ENERGETSKI UČINKOVITA I EKOLOŠKA JAVNA RASVJETA

Krajem srpnja i početkom kolovoza 2017. godine  u tri naselja Općine Nijemci, Apševcima, Podgrađu i Đeletovcima postavljena je energetski učinkovita i ekološka javna rasvjeta.

Time su postojeće svjetiljke s natrijevim visokotlačnim izvorom svjetlosti demontirane i zamijenjene s novim suvremenim, efikasnijim i energetski učinkovitijim svjetiljkama. Od zatečene instalacije javne rasvjete zadržani su stupovi, kao i postojeća kabelska mreža. Ukupno je montirano 262 LED svjetiljke.
Ukupna vrijednost projekta je 646.656,25 kuna, od čega 387.000,00 kuna sufinancira Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije u sklopu Programa održivog razvoja lokalne zajednice, a preostali iznos Općina Nijemci osigurala je u svom Proračunu. 
Cilj projekta je podizanje kvalitete života u ruralnom području kroz podizanje kvalitete lokalne infrastrukture na principima održivog razvoja.