PROJEKT AKTIVNO DOBA MUDROSTI

U Općini Nijemci provodmo projekt „Aktivno doba mudrosti“  namjenjen osobama starije životne dobi. Kroz projekt provodimo razne kreativne, sportske i društvene radionice za starije u mjestima naše općine. Cilj ovoga projekta je poboljšati kvalitetu života starijih osoba 60+ te podići svijest svih građana lokalne zajednice o potrebi organiziranja dnevnih aktivnosti za starije osobe. Projekt je financiran sa 63,917.00 kn od Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku kroz Poziv za prijavu projekata usmjerenih unapređenju kvalitete života starijih osoba putem organiziranih dnevnih aktivnosti u lokalnoj zajednici. Ukupna vrijednost projekta je 76,996,00 kuna. Partner na projektu nam je Općina Nijemci koja sufinancira projekt sa 13,079.00kn te nam je ustupila prostorije društvenih domova za potrebe projekta.