Natječaj iz Programa poticaja poljoprivrede i ruralnog razvoja Općine Nijemci

Općina Nijemci pokrenula je Program potpore poljoprivredi i ruralnom razvoju za razdoblje 2017 – 2020.

Programom se potiče stanovništvo poglavito mladi za ulazak u poljoprivrednu proizvodnju i to prije svega proizvodnju voća, povrća i cvijeća. Cilj Programa je unaprijediti razvoj poljoprivrede i prvenstveno omogućiti mladima samozapošljavanje te ostanak i izgradnju života na području Općine.

 

Koje potpore možete ostvariti?

Novi OPG-i (do 18 mjeseci) koji ulaze u proizvodnju voća, povrća ili cvijeća): Troškovi osnivanja OPG-a, porezi i doprinosi, repromaterijal za prvu sadnju, navodnjavanje, sufinanciranje projekata  financiranih iz mjere 4 Programa ruralnog razvoja, doškolovavanje...

Postojeći OPG-i (stariji od 18 mjeseci) koji ulaze u proizvodnju voća, povrća ili cvijeća: Sufinanciranje projekata na mjeri 4 Programa ruralnog razvoja, izgradnja sustava navodnjavanja, sufinanciranje repromaterijala i prve sjetve...

 

Ostale informacije o Programu i uvjetima možete pronaći na web stranici Općine Nijemci: www.nijemci.hr